Objavljeno 30.11.2017

Kategorija : Aktualnosti iz života Zagrebačke nadbiskupije

Održan drugi sastanak Povjerenstva za Četvrto tematsko područje

U četvrtak, 30. studenoga 2017. u 11 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je drugi sastanak Povjerenstva za četvrto tematsko područje Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu. Na sastanku su sudjelovali svi članovi Povjerenstva: mons. dr. Stjepan Baloban, voditelj, mons. Zlatko Koren, s. Jelena Lončar, gđa Blaženka Jančić i prof. dr. sc. Gordan Črpić, uz nazočnost dr. Denisa Barića, tajnika Sinode.

Članovi Povjerenstva osvrnuli su se na tijek Četvrtoga sinodskog zasjedanja, a osobito na broj intervenata članova Sinode te na njihovu zastupljenost po pojedinim temama.

U tome smislu, zadatak članova Povjerenstva je oblikovati prijedloge (propositiones) na temelju intervenata koje su članovi Sinode prijavili i predali Tajništvu Sinode tijekom dva dana zasjedanja, 24. i 25. studenoga 2017., kao i u roku od tri dana nakon završetka održane sinodske rasprave.

Četvrto sinodsko zasjedanje obuhvatilo je sveukupno 120 intervenata u koje su uključeni, na temelju čl. 25. Pravilnika Sinode, i prilozi koje su vjernici Zagrebačke nadbiskupije uputili Tajništvu Sinode kao svoj izvanjski doprinos radu Sinode.

Naposljetku, razrađena je metodologija rada kojom će se Povjerenstvo voditi pri izradi prijedloga, a dogovorena je i konkretna podjela zadataka. Sastanak je završen u 12.00 sati. Sljedeći sastanak Povjerenstva dogovoren je za 7. prosinca 2017.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

Pozivom na broj 060 9006 sudjelujte u obnovi spomen doma blaženoga Alojzija Stepinca u Krašiću

Krašić, 15. listopada 2020. – Nakon što su tragovi vremena postali sve očitiji na jednom od simbola ustrajanja u vjeri i ljubavi prema domovini i ljudima - spomen domu blaženog Alojzija Stepinca u Krašiću, u kojem je proveo posljednje godine svoga život

Župa Krašić svečano proslavila 22. obljetnicu proglašenja Alojzija Stepinca blaženim

Župa Presvetog Trojstva u Krašiću proslavila je 22. obljetnicu proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca trima posebnim događajima.

***BICIKLOM KROZ HRVATSKU ZA SPOMEN DOM BL. ALOJZIJA STEPINCA U KRAŠIĆU!"

U Krašiću svečano proslavljen 122. rođendan blaženoga Alojzija Stepinca

U petak 8. svibnja 2020. svečanom svetom misom proslavljen je 122. rođendan blaženog Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću, kao i dan Općine Krašić te Osnovne škole bl. Alojzija Stepinca.

Sjemeništarci hodočastili bl. Alojziju u Krašić

U srijedu 5. veljače ove godine na liturgijski spomendan sv. Agate, djevice i mučenice, sjemeništarci i odgojitelji sa zagrebačke Šalate hodočastili su u Krašić