Objavljeno 06.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Peti dan devetnice u Krašić hodočastili župljani župe sv. Josipa iz Zagreba

Župa sv. Josipa, Zagreb - Trešnjevka na poziv župnika vlč. Ivana Vučaka je hodočastila peti dan devetnice posvećene našem Blaženiku Alojziju Stepincu u Krašić

U 17 sati počela je pobožnost i molitva svete krunice, a u 17.30 sati euharistijsko klanjanje nadahnuto tekstovima bl. Alojzija. U 18 sati započelo je sveto misno slavlje koje je predvodio župnik župe sv. Josipa, vlč. Damir Ocvirk u koncelebraciji s vlč. Ivanom Damijanovićem i domaćim župnikom Ivanom, a mješoviti zbor i tamburaški sastav svojim su prisustvom uveličali misno slavlje.

Vlč. Damir u svom je obraćanju vjernicima istaknuo kako je Blaženik volio sv. Josipa i svakodnevnom molitvom zagovarao svoj Hrvatski narod.

A poniznost i poslušnost Nebeskom Ocu kao i Majci Crkvi očitovala se u svakodnevnom životu i zato nam je naš Blaženik primjer istinske ljubavi prema svakom čovjeku. Njegova neizmjerna vjera u zagovor Nebeske Majke ga je jačala u Duhu Božje providnosti kojoj se svakodnevno prikazivao. To je naš Blaženik, molimo i vjerujmo da će Bog providjeti dan kada će ga uzdignuti na čast oltara svetih.

Na kraju sv. mise održan je kratki koncert u čast našeg Blaženika!

Proslava 20. obljetnice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću

Župljani Krašića na otvaranju postupka beatifikacije s. Žarke i njezinih susestara u Gospiću

U srijedu, 16. svibnja 2018. godine, točno 72 godine od mučeničke smrti sestre Žarke Julijane Ivasić, njezina rodna župa Krašić hodočastila je na njezin grob u Gospić te sudjelovala na svečanoj svetoj misi koju je predslavio preuzvišeni gospodin biskup, m

U Krašiću kršteno peto dijete obitelji Ćuk

POGLAVARI I BOGOSLOVI SJEMENIŠTA "REDEMPTORIS MATER" POSJETILI KRAŠIĆ

Poglavari s bogoslovima biskupijskih misijskih sjemeništa "Redemptoris mater" iz Pule i Sarajeva u nedjelju 8. travnja 2018. posjetili su Krašić i sudjelovali na svetoj misi u 11 sati.

PROSLAVA 120. OBLJETNICE ROĐENJA BL. ALOJZIJA STEPINCA

Hodočašće Đakovačko-Osječke nadbiskupije u Krašić