Objavljeno 05.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Proslavljen četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

U ponedjeljak 5. veljače 2018. u Župi Presvetog Trojstva – Krašić proslavljen je četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva i proslave 20. obljetnice proglašenja kardinala Alojzija blaženim.

Uz prisutne župljane, zajedništvu su se pridružili i vjernici hodočasnici iz Novozagrebačkog dekanata.

U 17 sati započeo je križni put na otvorenom pored župne crkve. Prisutni vjernici tijekom križnog puta razmatrali su o životu našega blaženika, pastira zagrebačke Crkve, kardinala Alojzija Stepinca u vrijeme uzništva u Lepoglavi i rodnom Krašiću.

Euharistijsko slavlje u 18 sati predvodio je dekan preč. Ivan Topolnjak u koncelebraciji sa svećenicima dekanata. Slavlje je svojim pjevanjem uveličao mješoviti zbor Župe Tijela Kristova – Sopot. Preč. Topolnjak u homiliji je naglasio da je važno imati čvrstu i postojanu vjeru po uzoru na blaženog Alojzija i naše pretke, koji su u teškim društvenim okolnostima zadržali snažan vjernički stav i pouzdanje u Boga.

Na svršetku euharistijskog slavlja nazočnim vjernicima obratio se vlč. Ivan Vučak, upravitelj župe u Krašiću te ih upoznao s nekoliko važnih crtica iz života blaženog Alojzija. Nakon euharistijskog slavlja, okupljeni župljani zadržali su se u zajedničkom druženju s hodočasnicima u prostoru župnog dvora.

Predvođeni svojim župnicima, vjernici Novozagrebačkog dekanata još od 1974. godine redovito hodočaste u Krašić, to iznimno mjesto Božje prisutnosti po svetosti života našega Blaženika. (IV)

***BICIKLOM KROZ HRVATSKU ZA SPOMEN DOM BL. ALOJZIJA STEPINCA U KRAŠIĆU!"

U Krašiću svečano proslavljen 122. rođendan blaženoga Alojzija Stepinca

U petak 8. svibnja 2020. svečanom svetom misom proslavljen je 122. rođendan blaženog Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću, kao i dan Općine Krašić te Osnovne škole bl. Alojzija Stepinca.

Sjemeništarci hodočastili bl. Alojziju u Krašić

U srijedu 5. veljače ove godine na liturgijski spomendan sv. Agate, djevice i mučenice, sjemeništarci i odgojitelji sa zagrebačke Šalate hodočastili su u Krašić

Četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva

U utorak, 4. veljače 2020. u župi Presvetog Trojstva – Krašić proslavljen je četvrti dan devetnice uoči blagdana blaženog Alojzija Stepinca