Objavljeno 05.02.2018

Kategorija : Župna događanja

Proslavljen četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

U ponedjeljak 5. veljače 2018. u Župi Presvetog Trojstva – Krašić proslavljen je četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva i proslave 20. obljetnice proglašenja kardinala Alojzija blaženim.

Uz prisutne župljane, zajedništvu su se pridružili i vjernici hodočasnici iz Novozagrebačkog dekanata.

U 17 sati započeo je križni put na otvorenom pored župne crkve. Prisutni vjernici tijekom križnog puta razmatrali su o životu našega blaženika, pastira zagrebačke Crkve, kardinala Alojzija Stepinca u vrijeme uzništva u Lepoglavi i rodnom Krašiću.

Euharistijsko slavlje u 18 sati predvodio je dekan preč. Ivan Topolnjak u koncelebraciji sa svećenicima dekanata. Slavlje je svojim pjevanjem uveličao mješoviti zbor Župe Tijela Kristova – Sopot. Preč. Topolnjak u homiliji je naglasio da je važno imati čvrstu i postojanu vjeru po uzoru na blaženog Alojzija i naše pretke, koji su u teškim društvenim okolnostima zadržali snažan vjernički stav i pouzdanje u Boga.

Na svršetku euharistijskog slavlja nazočnim vjernicima obratio se vlč. Ivan Vučak, upravitelj župe u Krašiću te ih upoznao s nekoliko važnih crtica iz života blaženog Alojzija. Nakon euharistijskog slavlja, okupljeni župljani zadržali su se u zajedničkom druženju s hodočasnicima u prostoru župnog dvora.

Predvođeni svojim župnicima, vjernici Novozagrebačkog dekanata još od 1974. godine redovito hodočaste u Krašić, to iznimno mjesto Božje prisutnosti po svetosti života našega Blaženika. (IV)

Papa primio u audijenciju nuncija Giorgia Linguu

Papa Franjo primio je u četvrtak 18. veljače u audijenciju apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj nadbiskupa Giorgia Linguu. Tim povodom Vatican News je objavio s nuncijem intervju u kojem je mons. Lingua, među ostalim, rekao kako Hrvati gaje veliku lj

Nuncij Lingua predvodio proslavu Stepinčeva u Krašiću

Na 61. obljetnicu smrti blaženog kardinala Alojzija Stepinca, u srijedu 10. veljače, u Župi Presvetoga Trojstva u Krašiću središnje svečano misno slavlje predvodio je apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Giorgio Lingua.

STEPINČEVO 2021. RASPORED MISA

Osmi dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

Misno slavlje osmoga dana devetnice uoči Stepinčeva u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću predvodio je 8. veljače krapinski dekan i župnik Župe Uzvišenja sv. Križa u Svetom Križu Začretju preč. Vladimir Drnetić.

Mons. Svalina: Isusova nagrada strpljivima i ustrajnima uvijek je veća od trenutačnih problema i poteškoća

Misno slavlje sedmoga dana devetnice uoči Stepinčeva u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću predvodio je 7. veljače ravnatelj Hrvatskoga Caritasa i Hrvatske katoličke mreže mons. Fabijan Svalina u koncelebraciji sa svećenicima Jastrebarskoga dekanat

Šesti dan devetnice uoči Stepinčeva u Krašiću

Misno slavlje šestoga dana devetnice uoči Stepinčeva u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću predvodio je 6. veljače dekan Karlovačkoga dekanata i župnik Župe Presvetoga Srca Isusova u Karlovcu preč. Dražen Karačić.