Objavljeno 24.01.2019

Predsjednica u Krašiću: Život Alojzija Stepinca treba biti svjetlo našim djelima

U nastavku drugog dana boravka u Zagrebačkoj županiji predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović obišla je i Krašić, gdje su je na centralnom trgu ispred crkve Presvetog Trojstva dočekali načelnik Josip Petković Fajnik, njegov zamjenik Josip Špoljar, velečasni Ivan Vučak te članovi KUD-a Josip Torbar.

Tom prilikom predsjednica je ispred spomenika blaženom kardinalu Alojziju Stepincu položila cvijeće, nakon čega obišla crkvu Presvetog Trojstva te spomen-sobu blaženog kardinala Alojzija Stepinca s čijim ju je životom detaljnije upoznao velečasni Ivan Vučak.

- U spomen na posjet Krašiću, zavičaju blaženog kardinala Alojzija Stepinca, koji se, u vremenima bremenitim nesrećama, ratovima i nasiljem, zalagao za život i ljudsko dostojanstvo svakog djeteta i čovjeka, izražavam uvjerenje kako će njegova ljubav prema čovjeku i svjedočanstvo istine zauvijek ostati živi dio naše duhovne baštine i svjetlo našim djelima za dobro hrvatskog naroda i Domovine- upisala je predsjednica Grabar-Kitarović u knjigu dojmova, nakon obilaska spomen sobe.

Varaždinski biskup u miru mons. Mrzljak u Krašiću proslavio 50 godina svećeništva

Mons. Josip Mrzljak, biskup u miru, a donedavni varaždinski biskup, u subotu 30. studenoga proslavio je 50 godina svećeništva

Misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru

U nedjelju, 27. listopada 2019., proslavljena je misa Zahvalnica i završetak hodočasničke godine u Svetištu Majke Božje Gorske u Loboru, najstarijem svetištu sjeverozapadne Hrvatske.

Hodočašće Nadbiskupske klasične gimnazije u Karlovac i Krašić

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću

Održan 7. hrvatsko-slovenski susret u Stepinčevu Krašiću U Krašiću, rodnoj župi hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca, u subotu 19. listopada održan je sedmi susret hrvatskih i slovenskih katolika.

U Krašiću proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina

Svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju 7. srpnja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Krašiću, svečano je proslavljena 25. obljetnica svećeništva vlč. Darka Pužina.

Cvjetnica u Krašiću!

Procesijom i misnim slavljem, kao i diljem domovine proslavljen blagdan Cvjetnice.