Objavljeno 14.12.2017

Kategorija : Župni listić

Godina XIV. Broj: 50/2017.

1. U ponedjeljak, 11. prosinca je osmi dan velike Devetnice Malome Isusu, pozivam vas da se pridružite zajednici „Prijatelja Malog Isusa“ – u 5:45 sati moli se krunica Djetetu Isusu, zatim sveta misa te nakon mise molitva Malom Isusu.

2. PRIJAVITE SVOJE BOLESNIKE ZA BOŽIĆNU ISPOVIJED U SAKRISTIJI IZA MISE ILI NAZOVITE U ŽUPNI URED DO SRIJEDE NA BROJ TEL. 01/ 6270 – 003

3. PROBA ŽUPNOG ZBORA - SRIJEDOM U 17 SATI, a DJECA I MLADI SUBOTOM U 10

4. PRIKUPLJANJE ČLANARINE ZA POGREBNO DRUŠTVO – Ponedjeljak, utorak i srijeda od 17-20 sati u STAROJ OPĆINI.

5. ŽUPNA SVETA BOŽIĆNA ISPOVIJED U KRAŠIĆU: PONEDJELJAK 18. XII.: od 17 -19 sati te UTORAK 19. XII. od 7:30 - 8:30 SATI

6. UDRUGA JASLIČARA JASKA JASTREBARSKO pozva Vas na otvorenje X. MEĐUNARODNE IZLOŽBE BOŽIĆNIH JASLICA koja će se održati u nedjelju, 17. prosinca 2017. godine s početkom u 19 sati, nakon Svete mise u 18 sati u Pastoralnom centru župe Sv. Nikole Biskupa, Jastrebarsko, Trg Kardinala Alojzija Stepinca 1.

7. U DVORANI OPĆINSKE VIJEĆNICE U KRAŠIĆU, DIJABETIČKO DRUŠTVO JASTREBARSKO VAS POZVA NA PREDAVANJE U PONEDJELJAK, 11. XII. s POČETKOM U 16:30 SATI NA TEMU: „DIJABETOPOROZA - MOGUĆNOST RANOG OTKRIVANJA OSTEOPOROZE I VAŽNOST NJEZINA LIJEČENJA“, gost predavač : dr.sc. IVO DUMIĆ – ČULE, dr. med.

U Krašiću svečano proslavljen 122. rođendan blaženoga Alojzija Stepinca

U petak 8. svibnja 2020. svečanom svetom misom proslavljen je 122. rođendan blaženog Alojzija Stepinca u njegovoj rodnoj župi u Krašiću, kao i dan Općine Krašić te Osnovne škole bl. Alojzija Stepinca.

Sjemeništarci hodočastili bl. Alojziju u Krašić

U srijedu 5. veljače ove godine na liturgijski spomendan sv. Agate, djevice i mučenice, sjemeništarci i odgojitelji sa zagrebačke Šalate hodočastili su u Krašić

Četvrti dan devetnice uoči Stepinčeva

U utorak, 4. veljače 2020. u župi Presvetog Trojstva – Krašić proslavljen je četvrti dan devetnice uoči blagdana blaženog Alojzija Stepinca

U devetnici priprave za blagdan Stepinčeva u Krašiću služena grkokatolička liturgija

U krašićkoj župnoj crkvi Presvetog Trojstva u ponedjeljak 3. veljače služena je svečana liturgija sv. Ivana Zlatoustoga. Liturgijsko slavlje u sklopu devetnice povodom blagdana bl. Alojzija Stepinca predslavio je apostolski administrator Križevačke eparhi

Započela devetnica u čast bl. Alojzija Stepinca u Krašiću

U rodnoj župi bl. Alojzija Stepinca u subotu 1. veljače započela je devetnica pred proslavu samog blagdana.